Ahoj, dobrý den,

 

vítáme vás v našem tvořivém koutku, jsme rády, že vás toto téma zajímá a třeba si společně s námi něco hezkého vyrobíte. Nechte se inspirovat.

Milujeme tvoření s dětmi a pro děti. Naučíme vás, jak vyrobit originální věci za pár kaček, z toho, co běžně najdete kolem sebe, pro radost dětí i vás samotných. A nejen to ?

Pokud máte rádi děti a všechna možná tvoření, jste tady správně ?

Nejdříve se ale sluší, abychom se alespoň v rychlosti představily:

Já se jmenuji Petra, mou vášní je tvoření všeho druhu. Mimo jiné se také zajímám o interiérový design, ráda cestuju, cvičím jógu, fotím a hraju si ? Původní profesí jsem učitelka 1. stupně ZŠ a jsem autorkou sady e-booků Veselé svačinky od naší maminky a Ovocné tvoření a také e-booku Tvořivý týden aneb veselá recyklace. Nejnovější je pak e-book knoflíkového recyklačního tvoření Knoflíkový svět.

Moje jméno je Nelinka, moc ráda stále něco vyrábím, doma i s dětmi v mateřské školce. Taky ráda tancuju a zpívám. A mamka říká, že občas i ráda zlobím ? Už se moc těším, až vás budu po našem tvořivém koutku provázet.

Náš pohádkový příběh

Ale teď už se zaposlouchejte do pohádky, která následuje. Není to ledajaká pohádka. Ona to možná vlastně ani pohádka není :-), dozvíte se tam mnohé …

Byla jednou jedna malá holčička a ta se jmenovala Nelinka. Když se narodila, její maminka začala postupně vymýšlet, jak jí udělat radost. Vytvořit pro ni barevný pokojíček s obrázky na stěnách a s nádhernou pohodlnou postýlkou,  obklopit ji nápaditými věcmi a spoustou originálních hraček ?

Ale v obchodech pořád nenacházela to, co by si představovala a když už ano, tak kolikrát neměla tolik peněz, aby všechno mohla koupit. Maminka ale vždycka ráda tvořila a chtěla být originální,  tak to nevzdala, začala sbírat nápady a postupně uskutečňovat svoje plány.

A tak vznikli například: polštář ve tvaru hlavy medvěda ze starého svetru, pejsek z ponožky, kuchyňka ze starého nočního stolku, polštářek se sovou ze zbytků nepoužívaných závěsů, obrázek na zeď z otisků Nelinčiných nožiček a ručiček a mnoho dalších.

Jak Nelinka rostla a mohla se k maminčině tvoření připojit,  začaly vyrábět společně, prošmejdily různé výtvarné dílničky a nasbíraly hromadu nápadů a inspirací.

No a přišly na to, že nejjednodušší je tvořit z věcí a s věcmi, které můžou najít například doma v kuchyni nebo na procházce v lese nebo jim jednoduše zbydou jako odpad. Stačí se jen rozhlédnout kolem sebe. Nemusí za ně utrácet spoustu korunek, složitě je shánět, je to ekologické (znáš už význam toho slova?) a ještě se díky nim stanou originální.

Takové hračky, výtvory a výzdobu v pokojíčků jen tak někdo nemá!

Nelinka už chodí do školky, kde má plno kamarádů, se kterými blbne a tvoří taky. Nechcete se přidat?  Řekněte rodičům, babičkám a dědečkům, tetičkám, paním učitelkám … prostě tomu, koho to zrovna zajímá ? a pojďte vyrábět společně s Nelinkou a její maminkou. Ukážou vám, jak na to ?

Můžete začít tím, že si stáhnete tenhle e-book (to je taková elektronická knížka, takže taky ekologická ? ). Dospělí vám s tím určitě rádi pomůžou.

A protože je Nelinka také velký jedlík a všimla si, že některé děti ve školce tolik nepapají a paní učitelky je do toho musí nutit, pustily jsme se i do společného tvoření VESELÝCH SVAČINEK. Všem dětem, hlavně když se do přípravy také zapojí, bude určitě moc chutnat.

A pokud doma máte, tak jako my, spoustu nevyužitých knoflíků, tak se určitě koukněte na náš e-book KNOFLÍKOVÝ SVĚT. A knoflíky mít ani nemusíte, to za vás zařídíme ?

Ale to ještě není pohádky KONEC …. najdete tady mnohem víc ?

Vzhůru do toho, bude to velká legrace!